RAPORT

Kampania 2020

Ziobro: Chętnie poddam się ocenie mojej działalności przez Sejm

Zbigniew Ziobro skomentował wniosek o wotum nieufności wobec niego (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Chętnie poddam się ocenie mojej działalności przez Sejm i zapewniam, że będę kontynuował swoją misję, tak aby zwykli ludzie mogli czuć się bezpiecznie, a przestępcy musieli się bać – przekazał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do wniosku PO-KO o wotum nieufności wobec niego.

Ziobro: Dożywocie dla zabójcy Adamowicza to jedyne, co jestem sobie w stanie wyobrazić

Jeśli Stefan W. był poczytalny, to kara dożywotniego pozbawienia wolności jest jedyną karą, jaką jestem sobie w stanie wyobrazić za przestępstwo,...

zobacz więcej

Posłowie PO-KO we wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry złożonym w Sejmie, zarzucają mu m.in. niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer w SKOK oraz KNF, a także działanie zmierzające do wyprowadzenia Polski z UE.

– Chętnie stanę przed Sejmem Rzeczpospolitej, by zdać relację ze swoich dokonań – oświadczył Ziobro.

– To skuteczna walka z wyłudzeniami VAT i rekordowe przychody państwa z tego podatku, to dwukrotnie wyższa ściągalność alimentów, to rozliczanie oszustw dzikiej reprywatyzacji w Warszawie, wprowadzenie jawności sędziowskich majątków i zwalczanie nadużyć komorników – podkreślił minister.

Wśród innych dokonań szef resortu sprawiedliwości wymienił również m.in. „tańszą pomoc adwokata, zakaz odbierania dzieci za biedę”.

– To bezwzględne ściganie mafii w białych kołnierzykach i bandytów na ulicach, to trzykrotny wzrost konfiskaty majątków przestępców. To również spadek przestępczości oraz wzrost poczucia bezpieczeństwa Polaków – podkreślił minister.

– Po złożonym na początku stycznia wniosku o moje odwołanie widać, że to wszystko przeszkadza opozycji, która przez lata, gdy rządziła, niewiele zrobiła, by poprawić bezpieczeństwo – zaznaczył Ziobro.

– Chętnie poddam się ocenie mojej działalności przez Sejm. I zapewniam, że będę kontynuował swoją misję, tak aby zwykli ludzie mogli czuć się bezpiecznie, a przestępcy musieli się bać – zapowiedział.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że Sejm zajmie się wnioskiem PO-KO 20 lutego br. „Wniosek bez szans - nie poprzemy go” – podkreśliła na Twitterze Mazurek.

źródło:

Zobacz więcej