Raport

Epidemia koronawirusa

ŚDM w mediach społecznościowych. Można śledzić wydarzenie za pomocą hashtagów

(fot. PAP/EPA/JEFFREY ARGUEDAS)

Organizatorzy 34. Światowych Dni Młodzieży przygotowali serię hashtagów, które pomagają śledzić to wydarzenie na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Dotyczy to również wizyty papieża Franciszka w Panamie.

Trzy główne hashtagi panamskich ŚDM i papieskiej podróży to: #Panama2019, #FranciscoEnPanama oraz #JMJest~Aqui / #WYDisHere.

Osobne hashtagi dotyczą ważnych dla ŚDM miejsc i wydarzeń. Forum Powołaniowe to #FollowMeWYD. Park Pojednania (spowiedź) to #RenewMeWYD, Youth Festival - #RejoiceWYD, katechezy to #CatechesisWYD / #CatequesisJMJ, zaś działalność wolontariuszy to #WYDVolunteers / #VoluntariosJMJ.

Swój hashtag ma pielgrzymka figury Matki Bożej z Fatimy - #FatimaPanama, a także kilka wydarzeń ŚDM i wizyty papieża. Ceremonia otwarcia ŚDM to #JMJest~Aqui / #WYDisHere #CampoSantaMaria, przylot papieża do Panamy to #PontifexPanama, #FranciscoEnPanama, zaś ceremonia powitania Franciszka przez uczestników ŚDM - #WelcomeFrancis, #BienvenidoPapa i #PontifexPanama.

– Stworzyliśmy te hashtagi z uwagi na doświadczenie z Rio de Janeiro w 2013 r. i Krakowa w 2016 r. – powiedział Gustavo Huguenin, odpowiedzialny za media społecznościowe na ŚDM w Krakowie, a w Panamie pracujący jako wolontariusz.

Również każde z tzw. centralnych wydarzeń ŚDM posiada własny hashtag: #ViaCrucis #RenewMeWYD dla piątkowej Drogi Krzyżowej, #WYDVigil / #VigiliaJMJ dla sobotniego czuwania modlitewnego, #FinalMass #GraciasJMJ / #ThanksWYD dla niedzielnej mszy św. kończącej ŚDM oraz #WYDVolunteers / #VoluntariosJMJ dla spotkania papieża z wolontariuszami.

Organizatorzy ŚDM zapraszają do opatrywania tymi hashtagami publikowanych materiałów na temat danego wydarzenia.

źródło:
Zobacz więcej