Jest tymczasowy areszt dla szefa ochrony gdańskiego finału WOŚP

Według ustaleń prokuratury Dariusz S. przekazując identyfikator, chciał ukryć zaniedbania w ochronie imprezy (fot. PAP/Adam Warżawa)

Gdański sąd aresztował na trzy miesiące szefa ochrony gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dariusz S. nie trafi jednak za kratki. Areszt będzie realizowany w warunkach szpitalnych ze względu na samopoczucie i stan psychiczny podejrzanego.

Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku był oskarżony o pobicie i groźby. Musiał odejść z policji

Dariusz S., zatrzymany w poniedziałek szef ochrony gdańskiego finału WOŚP, miał wcześniej postawione dwa zarzuty – udziału w pobiciu mężczyzny w...

zobacz więcej

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, która prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza, zarzuciła Dariuszowi S. dwukrotne złożenie nieprawdziwych zeznań oraz podżeganie innej osoby do mówienia nieprawdy.

– Chodzi o wątek śledztwa dotyczący identyfikatora z napisem „media”, który – jak zeznał Dariusz S. – miał mieć na sobie zabójca prezydenta Gdańska – poinformowała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Okazało się, że smycz i identyfikator z napisem „media” nie mają śladu DNA Stefana W., który zamordował Adamowicza. Według ustaleń prokuratury, Dariusz S. przekazując identyfikator chciał ukryć zaniedbania w ochronie imprezy, która odbyła się 13 stycznia.

Obrońca podejrzanego adwokat Dawid Szachta już zapowiedział, że złoży zażalenie na decyzję sądu. Dariuszowi S. grozi 8 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej