Raport

#FabrykahejtuPO

ŚDM i 100 lat Niepodległej. Polska Fundacja Narodowa przygotowała pakiety pielgrzyma

Stroje i gadżety przygotowane na ŚDM Panama 2019 zaprezentowano w Sekretariacie KEP w Warszawie (fot. PAP/Rafał Guz)

Dla wszystkich Polaków udających się na 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie Polska Fundacja Narodowa przygotowała pakiety pielgrzyma. Polskie barwy narodowe będą w odpowiedni sposób wyeksponowane. Jest to kolejna okazja, żeby dalej świętować 100-lecie Niepodległej.

Polska młodzież w Panamie

Pierwsza grupa młodzieży z archidiecezji krakowskiej dotarła do Panamy. Na miejscu została przywitana przez wolontariuszy ŚDM Panama 2019. Młodzież...

zobacz więcej

Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczną się 22 stycznia i potrwają 6 dni. Polska Fundacja Narodowa przygotowała specjalne pakiety pielgrzyma.

W skład paczki wchodzi m.in. polska flaga, biało-czerwone wachlarze i torba stylistyką nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie trwania wydarzenia biało-czerwony namiot PFN będzie widoczny przy biurze organizacyjnym polskiej sekcji ŚDM.

Istotnym aspektem Światowych Dni Młodzieży jest budowanie jedności wśród uczestników, przy jednoczesnym, mocno wybrzmiewającym zróżnicowaniu kulturowym. Poszczególne elementy identyfikacji wizualnej wszystkich uczestniczących w tym wydarzeniu grup (flagi), są prezentowane szerokiej publiczności na scenie. Tradycją stało się już, że uczestnicy wymieniają się elementami swoich pakietów pielgrzyma.

Z Polski do Panamy przybędzie aż 3,5 tysiąca osób i będzie to najliczniejsza grupa młodzieży z Europy. Towarzyszyć im będzie prymas Polski abp Wojciech Polak. Grupa polskich pielgrzymów spotka się również z uczestnikami Rejsu Niepodległości, którzy dotarli już do Panamy. To doskonała okazja do połączenia dwóch pięknych inicjatyw wspieranych przez Polską Fundację Narodową.

źródło:
Zobacz więcej