Przyszli z bejsbolami, by odzyskać 200 zł. Wracając, zabili kota

Zatrzymanie jednego z napastników (fot. TVP)

Czterej młodzi mężczyźni napadli w weekend na jedną z posesji w okolicach Brodnicy. Napastnicy uzbrojeni w kije bejsbolowe wybili szyby w oknach budynku, domagając się od gospodarza oddania im długu w wysokości 200 zł. Gdy dłużnik zapowiedział wezwanie policji, jeden z atakujących zabił ze złości kota, który kręcił się po podwórku.

Nie mógł zabrać kota do pociągu, więc go zabił. Teraz zapłaci grzywnę

Mieszkaniec amerykańskiego stanu Illinois stanął przed sądem za szczególne okrucieństwo wobec zwierzęcia - pisze tygodnik „Time”. Mężczyzna skopał...

zobacz więcej

Do napadu na dom w jednej ze wsi pod Brodnicą doszło w nocy z soboty na niedzielę. Na teren posesji weszło czterech młodych mężczyzn. Wszyscy byli uzbrojeni w kije bejsbolowe. Domagali się oddania 200 zł od gospodarza posesji. Gdy groźby nie pomogły, w ruch poszły kije. Napastnicy wybili szyby w oknach budynku. Wtedy domownicy zawiadomili policję, o czym poinformowali intruzów.

Wtedy napastnicy postanowili odpuścić. Jednak zanim odeszli, jeden z nich postanowił wyładować swoją złość na kocie, który kręcił się po podwórku. Mężczyzna z całej siły kopnął zwierzę i je zabił. Napastnicy zdążyli uciec przed przyjazdem policji.

Jednak kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali inspiratora akcji i jego kompana, którzy brali udział w zajeździe na posesję dłużnika. Dwaj 26-letni mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy lub gróźb w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności i uszkodzenia mienia. Ponadto jeden z nich został rozpoznany jako zabójca kota i odpowie dodatkowo za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W poniedziałek wpadło dwóch kolejnych napastników: 19- i 20-latek. Całej czwórce grozi do 5 lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej