RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Salvini: Żaden statek z migrantami nie zostanie wpuszczony do włoskich portów

Wicepremier Włoch uważa, że ci, którzy dobrze życzą Afryce, powinni powstrzymać migrację (fot. Pablo Blazquez Dominguez/Getty Images)
Wicepremier Włoch uważa, że ci, którzy dobrze życzą Afryce, powinni powstrzymać migrację (fot. Pablo Blazquez Dominguez/Getty Images)

Wicepremier Włoch i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini powiedział, że żaden zagraniczny statek z migrantami nie zostanie wpuszczony do włoskich portów. Wyraził przekonanie, że łodzie z migrantami należy zawracać do portów, z których wypłynęły.

Wicepremier Włoch: Ilu migrantów przyjmiemy? Zero, już to mamy za sobą

Szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini, wykluczył w niedzielę możliwość przyjęcia migrantów z dwóch statków czekających na Morzu Śródziemnym na...

zobacz więcej

Salvini powiedział włoskim mediom, że im mniej migrantów wyrusza przez Morze Śródziemne do Europy, tym mniej ginie po drodze. Dodał, że ci, którzy dobrze życzą Afryce, powinni powstrzymać niekontrolowaną migrację.

– We Włoszech skończyliśmy z wspieraniem biznesu gangsterów i przyjmowaniem tych, którzy nie uciekają przed wojną – powiedział Salvini.

Włoski wicepremier dodał, że we Włoszech uchodźcy ekonomiczni egzystują na ulicach, są wykorzystywani przez organizacje przestępcze i nieuczciwych przedsiębiorców. Zaznaczył, że migrantów na morzu trzeba ratować, ale potem przewozić z powrotem do Afryki, jak czyni to libijska straż przybrzeżna. Salvini stwierdził, że tylko w ten sposób można skutecznie walczyć z gangami przemytników ludzi, którzy zarabiają krocie przeznaczając zyski na handel narkotykami i zakup broni.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej