RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Kaleta: Trzaskowski obiecywał darmowe żłobki. Nie zrealizuje tego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Rafał Trzaskowski przed swoją prezydenturą obiecywał warszawiakom, że ich dzieci będą miały zapewnione darmowe żłobki. Obiecywał ponadto, że miasto zapłaci za miejsca w żłobkach prywatnych, jeśli zabraknie miejsc w publicznych. – Ta obietnica nie zostanie zrealizowana – powiedział portalowi tvp.info warszawski radny PiS Sebastian Kaleta.

Trzaskowski o Wałęsie: Ma intelekt najwyższych lotów, jest niesłychanie szybki

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt...

zobacz więcej

– Był czas obietnic, teraz jest czas realizacji – mówił na początku swojej kadencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak się teraz okazuje, Trzaskowski, który obiecywał, że ratusz będzie płacił za miejsca w żłobkach, nawet tych prywatnych, nie spełnił swoich wyborczych obietnic.

– W kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski obiecywał, że darmowe żłobki będą dostępne dla wszystkich małych warszawiaków, a jeśli zabraknie miejsc w publicznych żłobkach, miasto zapłaci za miejsca w żłobkach prywatnych – mówi portalowi tvp.info radny PiS Sebastian Kaleta. – Ta obietnica nie zostanie zrealizowana – dodaje.

Jak stwierdza, w Warszawie od lat jest „gigantyczny” problem z miejscami w publicznych żłobkach. Obietnice Trzaskowskiego nakierowane były na to, by warszawiacy mogli bez przeszkód umieścić swoje pociechy w żłobkach, nawet tych prywatnych, za co miasto miało zapłacić. Koszt miesięczny pobytu dziecka w żłobku w Warszawie to średnio 1300 zł.

– Rafał Trzaskowski obiecywał zrealizować swoją obietnicę w 2019 r. Wszystkie warszawskie rodziny, które liczyły, że z ich budżetu domowego w 2019 r. znikną wydatki na żłobek dla najmłodszych dzieci, mogą czuć się rozczarowani, ponieważ Trzaskowski nie dotrzymał swojej obietnicy – mówi Kaleta.

Zaznacza, że wynika to z korekty budżetu na 2019 r. i autopoprawki złożonej przez nowego prezydenta. – Warszawiacy nie będą mieli swojego 1300 plus, co ważne jest w kontekście tego, jak PO spełnia swoje obietnice wyborcze. Ten przykład dobitnie to pokazuje – stwierdza radny.

Dodaje, że „Trzaskowski w czasie kampanii wyborczej dużo mówił o aktywizacji zawodowej młodych matek”. – Brak realizacji tego postulatu przeczy tym słowom o wspieraniu aktywizacji młodych matek, bo jeśli miasto wspierałoby tak, jak obiecywał to Trzaskowski w czasie kampanii wyborczej, to wówczas sytuacja tych matek byłaby znacznie lepsza – mówi Kaleta.

źródło:
Zobacz więcej