Samolot z nowym piłkarzem Cardiff City zniknął z radarów. Trwają poszukiwania

Emiliano Sala (fot. Cardiff City FC/Getty Images)

Samolot, na pokładzie którego znajdował się nowy piłkarz Cardiff City FC Emiliano Sala, zniknął w poniedziałek wieczorem z radarów nad kanałem La Manche. Od rana służby ratunkowo-poszukiwawcze prowadziły akcję, którą przerwano w nocy ze względu na zbyt małą widoczność.

Były piłkarz Lecha Poznań postrzelony z dubeltówki. Jeden ze sprawców zbiegł

Duńczyk Nicki Bille Nielsen – były napastnik Lecha Poznań – został postrzelony we wtorek wieczorem we własnym mieszkaniu w Kopenhadze. Policja...

zobacz więcej

Francuskie służby morskie morskie poinformowały, że lekki samolot stracił kontakt radarowy nad angielskim kanałem La Manche w poniedziałek wieczorem. Nie potwierdzono, by piłkarz Cardiff City Emiliano Sala był na pokładzie.

Brytyjskie i francuskie media podały, że były napastnik Nantes, który w tym tygodniu podpisał kontrakt z walijskim klubem – transakcja o wartości ok. 17 mln euro – był w samolocie.

Brytyjska straż przybrzeżna stwierdziła w oświadczeniu, że pomagała straży przybrzeżnej w Guernsey poszukiwać samolotu, który zniknął z Alderney na Wyspach Normandzkich. Nie udało się go jeszcze odnaleźć.

We wtorek po zachodzie słońca policja wyspy Guernsey poinformowała, że na jednostki poszukiwawcze stwierdziły na Kanale La Manche obecność wielu unoszących się na wodzie przedmiotów, nie można było jednak stwierdzić, czy pochodziły one z poszukiwanego samolotu. Zdaniem ratowników szanse na to, że osoby podróżujące samolotem – prawdopodobnie pilot i Emiliano Sala – przeżyły do tej pory, są znikome, nawet jeśli przyjąć, że udało się bezpiecznie osiąść na wodzie. W nocy morze było bardzo wzburzone.

źródło:
Zobacz więcej