80-latek znęcał się nad żoną i groził wójtowi. Pod łóżkiem trzymał karabin i granat bojowy

Mężczyzna przebywa w areszcie (fot. KPP Kraśnik)

Za nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych, a także groźby pod adresem wójta oraz członków swojej rodziny odpowie 80-letni mieszkaniec pow. kraśnickiego. W jego domu policjanci znaleźli pistolety, rewolwery, karabin, ponad 140 sztuk amunicji oraz granaty.

72-latek oszukiwał metodą na wnuczka. Wyłudził setki tysięcy złotych

Osiem osób padło ofiarą gliwiczanina, który oszukiwał mieszkańców miasta metodami na policjanta i na wnuczka. Wyłudził od nich łącznie ok. 200 tys....

zobacz więcej

Policjanci mieli informację o tym, że jeden z mieszkańców gminy Kraśnik ma w domu broń palną. Mężczyzna mieszkał tam razem ze swoją rodziną.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze pod łóżkiem mężczyzny znaleźli przedmiot przypominający granat i dwa metalowe pakunki z lontem. Mieszkańcy domu natychmiast zostali ewakuowani.

Grupa pirotechniczna potwierdziła, że znaleziony przedmiot to uzbrojony granat bojowy. Został on zabezpieczony wraz z dwoma niezidentyfikowanymi pakunkami. Przedmioty te zostały zneutralizowane.

W trakcie dalszego przeszukania mundurowi znaleźli kilka sztuk broni, w tym pistolety, rewolwery, karabin, ponad 140 sztuk amunicji i kolejny granat. Właściciel nielegalnego arsenału został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratora.

To jednak niejedyny czyn, za który najprawdopodobniej odpowie przed sądem. Jak poinformowali przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Lublinie, mężczyzna usłyszał też zarzuty kierowania gróźb pod adresem wójta gminy Kraśnik i znęcania się nad żoną, miał także grozić synowi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej