RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kobieta zatrzymana przez CBA za korupcję. Nowy wątek sprawy Józefa Piniora

Według śledczych z CBA kobieta dała łapówkę za odstąpienie od decyzji urzędniczej (fot. CBA)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kobietę w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. – Kobieta dała łapówkę, w zamian za odstąpienie od decyzji o rozbiórce samowoli budowlanej – powiedział portalowi tvp.info rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Proces Józefa Piniora nie może się rozpocząć. Jego asystent pozostaje nieuchwytny

Proces byłego senatora PO Józefa Piniora i jego asystenta Jarosława Wardęgi nie rozpoczął się, bo asystent jest nieuchwytny. Nie stawił się w...

zobacz więcej

Zatrzymano ją w nowym nowy wątku śledztwa przeciw byłemu senatorowi Józefowi Piniorowi, jego asystentowi Jarosławowi Wardędze i innym osobom.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził zatrzymanie kobiety przez funkcjonariuszy wrocławskiej delegatury CBA.

– Dała łapówkę w zamian za odstąpienie od decyzji o rozbiórce samowoli budowlanej – powiedział portalowi tvp.info rzecznik CBA.

Zaznaczył, że po zakończeniu czynności z zatrzymaną i przeszukań trafi ona do nadzorującego śledztwo wielkopolskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Prokuratorzy mają postawić kobiecie zarzuty korupcyjne.

Śledztwo przeciwko Wardędze – asystentowi Piniora – byłemu senatorowi i innym podejrzanym prowadzone jest od 2015 r. przez CBA. Wobec tych wcześniej zatrzymanych przez Biuro osób zostały już skierowane do sądów akty oskarżenia.

źródło:
Zobacz więcej