Wszedł do nocnego klubu i ślad po nim zaginął. Policja poszukuje go na koniach i z dronem

Zaginionego studenta poszukują policjanci na koniach (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Trwają poszukiwania 19-letniego Michała Rosiaka, studenta z Poznania, który zaginął w nocy z 17 na 18 stycznia. Policjanci przeczesują tereny, gdzie mógł przebywać nastolatek. Do poszukiwań używają koni, łodzi a nawet drona.

Zaginął student z Poznania. Ostatni raz widziano go w klubie ze striptizem

W nocy z czwartku na piątek zaginął w centrum Poznania 19-letni student Michał Rosiak. Poszukiwania prowadzone przez policję wspiera agencja...

zobacz więcej

19-latek, student Politechniki Poznańskiej zaginął w nocy z czwartku na piątek. Wraz z grupą znajomych bawił się w centrum miasta. W pewnym momencie, po północy, zdecydował się wejść do klubu nocnego ze striptizem.

Michał według śledczych opuścił klub po północy. Ostatni ślad, jaki po sobie pozostawił to telefon, który znajdował się w okolicy dworca kolejowego.

– Prześledziliśmy trasę, jaką przebył ze Starego Rynku na przystanek autobusowy przy ulicy Szelągowskiej. Po drodze nikt go nie mijał, nikt nie zaczepiał. Obraz z kamery monitoringu miejskiego kończy się 100 metrów przed przystankiem – powiedział „Głosowi Wielkopolskiemu rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Poszukiwania studenta trwają od kilku dni. W akcję włączyli się policjanci na koniach i łodziach. Okolicę, gdzie mógł przebywać Michał patroluje także policyjny dron. – Pododdział konny sprawdza okolicę, policjanci z Komisariatu Wodnego monitorują brzegi Warty – poinformował Borowiak.

Jeśli ktoś wie, gdzie może przebywać zaginiony lub co robił po wyjściu z klubu, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 61 841 23 11 lub 112. Michał Rosiak ma 188 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ubrany był na czarno.

źródło:
Zobacz więcej