Strzelanina w Holandii. Wśród rannych 2-letnie dziecko

Policja poszukuje uczestników strzelaniny (fot. Politie Nederland)

Incydent w holenderskim mieście Helmond. Kłótnia między młodymi osobami doprowadziła do strzelaniny. Kule trafiły przypadkowe osoby – 2-letnie dziecko, które matka wiozła w foteliku na rowerze, oraz 15-letnią rowerzystkę.

Strzelanina w Kolonii. Jeden sprawca zatrzymany, drugi zbiegł

W niemieckiej Kolonii, w pobliżu dworca kolejowego doszło w piątek do strzelaniny. Sprawca został zatrzymany. Jak donoszą niemieckie media...

zobacz więcej

Do incydentu doszło przy ulicy Molenstraat. 2-latka została raniona w nogę, zaś 15-latka w ramię. Media wskazują, że nieletnie nie miały nic wspólnego ze strzelaniną, znalazły się przypadkowo w miejscu gdzie padły strzały. Ranne trafiły do szpitala.

Policja zatrzymała i umieściła w areszcie jednego z podejrzanych mężczyzn. Pozostali uczestnicy strzelaniny są poszukiwani.

W Helmond trwa obława. Policja zamknęła część ulic i poszukuje uczestników zdarzenia m.in. przy pomocy śmigłowca. Poszukiwania mają ułatwić świadkowie, którzy zeznali jakimi autami poruszali się podejrzani.

Burmistrz Helmond Elly Blanksma oświadczyła, że jest zszokowana zdarzeniem i wyraziła ubolewanie w związku z faktem, że ranne zostały niewinne osoby.


banner

źródło:
Zobacz więcej