„Nie sposób mówić o Światowych Dniach Młodzieży bez Jana Pawła II”

– Niektórzy mówią, że Światowe Dni Młodzieży to jedna z najpiękniejszych idei Jana Pawła II. On sam lubił powtarzać, że to jest dzieło młodych ludzi. Papież uważał, że to odpowiedź na zapotrzebowanie młodych ludzi na bycie razem – powiedział w „Gościu Wiadomości” abp Mirosław Adamczyk, nuncjusz apostolski w Panamie.

Około 3500 Polaków weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

W Światowych Dniach Młodzieży w Panamie z papieżem Franciszkiem weźmie udział około 3500 Polaków. Wielu z nich jest już w tamtejszych diecezjach....

zobacz więcej

Arcybiskup mówił m.in. o tym jak wielkie znaczenie wciąż ma pamięć o Janie Pawle II oraz o jego zasługach dla Światowych Dni Młodzieży.

– Pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa. Kiedy ludzie spotykają mnie i dowiadują się, że jestem Polakiem, to pierwsze co mówią to „Jan Paweł II” – powiedział.

– Ojciec Święty odwiedził Panamę w 1983 r. Stąd też trzeba powiedzieć, że przed tą wizytą papieża Franciszka jest ogromny entuzjazm i oczekiwanie. Dlatego, że od pierwszej i jedynej wizyty papieskiej w Panamie minęło już 36 lat, wielu ludzi jej nie pamięta, stąd wielu ludzi oczekuje papieża z wielką niecierpliwością – dodał.

Duchowny odniósł się również do hasła tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Oto ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.

– Maryja uwierzyła i zaufała Bogu. Papież chce powiedzieć młodym, aby nie bali się uwierzyć i zaufać Bogu, bo tak jak Maryja mogą zrobić wielkie rzeczy w swoim życiu – stwierdził abp Adamczyk.

źródło:
Zobacz więcej