Od ponad tygodnia płonie wysypisko śmieci. Pomagają żołnierze

Sprawę pożarów wysypiska śmieci wyjaśniają prokuratura i policja (fot. TVP 3 Poznań)

Jeszcze kilka dni może potrwać dogaszanie pożaru wysypiska śmieci w Pyszącej koło Śremu w woj. wielkopolskim. Działania straży pożarnej trwają od ponad tygodnia. Od kilku dni strażaków w akcji wspierają żołnierze.

Makabryczny wypadek. Pieszy został potrącony przez ciężarówkę

Około południa na skrzyżowaniu ulic Gagarina i Czerniakowskiej w Warszawie doszło do śmiertelnego wypadku. Ciężarówka potrąciła pieszego. Mężczyzna...

zobacz więcej

Pożar objął kilka tysięcy metrów kwadratowych hałdy śmieci. Akcja gaśnicza trwa od nocy z piątku na sobotę. Od początku zeszłego roku to już szósty pożar na tym wysypisku.

Na miejscu cały czas działa kilkudziesięciu strażaków. Od piątku jest tam też grupa żołnierzy ze spychaczami i koparkami.

– Wojsko wspiera nas w dotarciu do źródła pożaru, który znajduje się wewnątrz pryzmy śmieci. Dotąd nie udało nam się do niego dotrzeć. Trwa zdejmowanie kolejnych partii śmieci, my je przelewamy wodą – poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

O pomoc wojska wnioskował do ministra obrony narodowej wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Minister obrony Mariusz Błaszczak podpisał w miniony piątek decyzję o skierowaniu do Pyszącej żołnierzy i sprzętu z 16 Brygady Remontu Lotnisk z Jarocina.

Sprawę pożarów wysypiska śmieci w Pyszącej wyjaśniają prokuratura i policja.

źródło:

Zobacz więcej