Prezes TK dla portalu tvp.info: Rola babci jest dziś nieoceniona

– Babcia to chyba najważniejsza osoba w życiu dziecka. Oczywiście, że rodzice są podstawą, jednak babcia daje poczucie bezpieczeństwa; spełnia tę rolę, której nie jest w stanie spełnić nikt inny – powiedziała z okazji Dnia Babci w rozmowie z portalem tvp.info prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.

Dzień Babci i Dziadka. Czekamy na Wasze wspomnienia, zdjęcia i życzenia!

Zarówno Dzień Babci (21 stycznia), jak i Dzień Dziadka (22 stycznia), mają swoje stałe miejsce w kalendarzu. To wyjątkowy czas, by dzielić się...

zobacz więcej

– Babcia uczy pewnych wartości. Sama pamiętam, jak babcia uczyła mnie miłości do ojczyzny, patriotyzmu – tego, czego na co dzień nikt nie jest w stanie nauczyć – powiedziała, dodając, że odbywało się to „w atmosferze wielkiego ciepła i serdeczności”.

– Babcię zapamiętałam jako kobietę bardzo doświadczoną przez życie ze względu na jej przeżycia wojenne, a jednocześnie kobietę godną, która mimo wszystkich przeżyć potrafiła dać mi to ciepło, które staram się przekazać moim wnukom – dodała.

Zdaniem Julii Przyłębskiej „rola babci jest ważna w zglobalizowanym, biegnącym świecie. Babcia zatrzymuje czas, daje nam wytchnienie. Przy babci możemy być po prostu sobą.

– Babcia i dziadek to w dzisiejszych czasach nieoceniona wartość, którą gdzieś zatraciliśmy – uważa Julia Przyłębska.

źródło:
Zobacz więcej