Owsiak: Nie uciekamy od odpowiedzialności po morderstwie Adamowicza

Szef WOŚP zapewnił, że jego fundacja jest do dyspozycji jeśli chodzi o wyjaśnianie okoliczności wydarzeń z Gdańska (fot. arch. PAP/Jacek Turczyk)

Prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak zapewnia, że nie ucieka od odpowiedzialności po morderstwie Pawła Adamowicza. W poprzedni weekend podczas finału WOŚP w Gdańsku nożownik zaatakował na scenie prezydenta Gdańska i śmiertelnie ranił go nożem.

Owsiak: Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji

Jerzy Owsiak wraca. – Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji – powiedział w nagraniu opublikowanym na Facebooku w sobotę, po pogrzebie...

zobacz więcej

Jerzy Owsiak tuż po tamtym wydarzeniu powiedział, że nie będzie już kierował fundacją. W sobotę jednak wycofał się z tej deklaracji. Teraz zapewnił, że początkowa decyzja „broń Boże” nie była ucieczką od odpowiedzialności. Zapewnił, że jego fundacja jest do dyspozycji, jeśli chodzi o wyjaśnianie okoliczności tragicznych wydarzeń z Gdańska.

Szef WOŚP poinformował też, że po 27. finale Orkiestry na konta Fundacji wpłynęło do tej pory ponad 48 mln zł z przeszło 92 mln. Ostateczna zebrana kwota ma być podana 8 marca.

Podczas konferencji Owsiak apelował też o nieużywanie języka nienawiści m. in. w mediach społecznościowych i zapowiedział, że Fundacja WOŚP także zaangażuje się w kampanię w tej sprawie.

Lider Orkiestry poinformował także, że złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z opublikowaniem w TVP Info animacji „plastusie”. Zapowiedział ponadto, że w tej sprawie wystąpi również na drogę sadową.

źródło:
Zobacz więcej