Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku usłyszy trzy zarzuty

– Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. usłyszy dwa zarzuty składania fałszywych zeznań i zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań – powiedziała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Szef ochrony zabezpieczającej finał WOŚP w Gdańsku zatrzymany

Szef ochrony, która zabezpieczała w ubiegłą niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, został zatrzymany. Jak poinformowała...

zobacz więcej

Jak dodała, zatrzymanie i zarzuty dla Dariusza S. mają związek z próbą „utrudnienia dokonania istotnych ustaleń dotyczących identyfikatora z napisem »media« poprzez przekazanie policjantom informacji, że identyfikatorem tym posłużył się Stefan W. w celu wejścia na scenę”.

Prokurator Wawryniuk przekazała, że ustalenia prokuratury przeczą temu, że Stefan W. posługiwał się identyfikatorem „media”.

– Dariusz S. zrobił to, aby utrudnić ustalenie istotnych okoliczności dotyczących właśnie tego identyfikatora, jednocześnie celem, jak wynika z naszych ustaleń, ukrycia zaniedbań w zakresie zabezpieczenia imprezy, która odbywa się 13 stycznia – powiedziała Wawryniuk.

13 stycznia wieczorem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie zmarł następnego dnia.

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała, że zatrzymany został szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku, który miał wprowadzić policję w błąd, że zabójca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Stefan W. posługiwał się plakietką „media”.

Dyrektor agencji ochrony miał namawiać też jednego ze współpracowników – jak poinformowała prokuratura – do składania fałszywych zeznań, by ukryć zaniedbania w zakresie ochrony tej imprezy.

źródło:
Zobacz więcej