Dwa ataki z użyciem noża na Pomorzu. Trwa policyjna obława

Atak w Pelplinie i w Gdańsku (fot. Shutterstock)

W niedzielę wieczorem w Pelplinie (woj. pomorskie) doszło do ataku nożownika, w wyniku którego zmarł 57-letni mężczyzna. Trwa policyjna obława za agresorem. Nie są znane motywy sprawcy ani jego personalia. W niedzielę atak innego nożownika miał miejsce w gdańskim hostelu. Nie wiadomo, w jakim stanie jest ofiara.

Wybuch rurociągu w Meksyku. Ponad 80 ofiar śmiertelnych

Do 85 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu rurociągu z paliwem w stanie Hidalgo w środkowym Meksyku – poinformował w niedzielę wieczorem czasu...

zobacz więcej

Do ataku w Pelplinie doszło ok. godz. 19. Nieznany mężczyzna na prywatnej posesji zadał cios nożem 57-letniemu mężczyźnie i zbiegł. Na miejsce przyjechały służby; próbowano reanimować ofiarę, lecz bez skutku.

Trwa obława za sprawcą. Jak podaje Radio Gdańsk, policjanci do poszukiwań używają psów tropiących. Policja nie podaje okoliczności zdarzenia.

Do innego ataku z użyciem noża doszło w jednym z gdańskich hosteli. Tam mężczyzna – Białorusin – raniony w brzuch trafił do szpitala; policja nie informuje, w jakim jest on stanie. W sprawie zatrzymano trzy osoby narodowości ukraińskiej - dwie kobiety i mężczyznę. Mogą one mieć związek z atakiem.

źródło:
Zobacz więcej