Dzień Babci i Dziadka. Czekamy na Wasze wspomnienia, zdjęcia i życzenia!

Dzień Babci (21 stycznia) i Dzień Dziadka (22 stycznia) to wyjątkowy czas, by dzielić się rodzinnymi opowieściami. Czekamy na Wasze wspomnienia, wspólne fotografie i życzenia dla Babć i Dziadków. Najciekawsze materiały przesłane na twoje@tvp.info opublikujemy poniżej.

ŚDM 2019: Ślub polskich pielgrzymów w Panamie

Trzeci dzień Diecezjalnych Dni Młodzieży był wielkim świętem miłości i pokoju. Polska para, Martyna i Jakub, wstąpili w związek małżeński. Składali...

zobacz więcej

Obchody Dnia Babci zostały zapoczątkowane w Polsce w 1964 roku, Dzień Dziadka stał się popularny w latach 80. Obecnie oba święta są najczęściej łączone.

Tradycja ta znana jest również w innych krajach. W tym samym dniu co Polacy Dzień Babci obchodzi się w Bułgarii i Brazylii, a w Hiszpanii – 26 lipca. We Francji jest to święto ruchome i jest obchodzone w pierwszą niedzielę marca. Z kolei w Japonii celebruje się Dzień Szacunku dla Starszych, przypadający 14 września. Jest on również uznany za święto narodowe, wolne od pracy.

W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii jest obchodzony Narodowy Dzień Dziadków – „National Grandparents Day”. W USA i Kanadzie przypada on w pierwszą niedzielę po Święcie Pracy, które obchodzi się w pierwszy poniedziałek września. W Wielkiej Brytanii – w pierwszą niedzielę października. Dzień ten ma swój oficjalny hymn – „Piosenka dla Babci i Dziadka”, a symbolem święta jest niezapominajka.

źródło:
Zobacz więcej