Panama przed ŚDM: Duża awaria sieci energetycznej

Doszło do wyłączeń prądu na znacznych obszarach stolicy i w kilku innych miastach (fot. PAP/EPA/JEFFREY ARGUEDAS)

Na krótko przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Panamie doszło do wyłączeń prądu na znacznych obszarach stolicy i w kilku innych miastach – informują w niedzielę tamtejsze media.

Awaria ciepłownicza w Kielcach. 12 tys. osób bez ogrzewania

Awaria sieci ciepłowniczej została zlokalizowana, ekipy naprawcze działają. Brak informacji o czasie jej usunięcia – podał na Twiterze zastępca...

zobacz więcej

Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Etesa potwierdziło na Twitterze, że są przerwy, ale zapewniło, że trwają prace nad jak najszybszym przywróceniem dostaw. Operator stołecznego metra poinformował, że z powodu awarii zasilania trzeba było ewakuować pasażerów z pociągów w dwóch liniach. Gazeta „La Prensa” podała, że w międzynarodowym porcie lotniczym Tocumen energię dostarczają generatory.

Agencja AFP pisze, że w południe czasu miejscowego w stolicy nie działały uliczne sygnalizatory. Nie podano, co spowodowało awarię, która wystąpiła także w kilku innych panamskich miastach. Dostawy prądu są przywracane stopniowo.

Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się w Panamie we wtorek. Tysiące pielgrzymów przybyło tam już w czasie weekendu. Organizatorzy spodziewają się w sumie ok. 250 tysięcy przybyszów. Papież Franciszek jest w Panamie oczekiwany w środę.źródło:

Zobacz więcej