Raport

Epidemia koronawirusa

Niemcy: minister gospodarki broni budowy Nord Stream 2

Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjski projekt dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego (fot. arch.PAP/DPA/Stefan Sauer)

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że rząd w Berlinie nie będzie ingerował w budowę gazociągu Nord Stream 2, ponieważ „nie ma do tego żadnych podstaw prawnych”.

Szef MSZ Niemiec: Nikt nie przeszkodzi w zbudowaniu Nord Stream 2

Nawet ewentualne sankcje USA nie wstrzymają budowy gazociągu Nord Stream 2 – oświadczył niemiecki minister spraw zagranicznych Heiko Maas. To...

zobacz więcej

Zdaniem Petera Altmaiera, w kwestii budowy gazociągu, Niemcy są niesprawiedliwie oceniani. „Nord Stream 2 stał się klasycznym chłopcem do bicia” – powiedział Altmaier dziennikowi „Handelsblatt”.

Niemiecki minister zaznaczył, że budowa gazociągu jest mocno zaawansowana i na dnie morza zostało już położonych wiele kilometrów rur. „Rząd federalny nie będzie ingerował w ten proces, ponieważ nie ma do tego żadnych podstaw prawnych” – dodał niemiecki minister.

„Jestem przekonany, że po dwa tysiące dziewiętnastym roku osiągniemy porozumienie i po zakończeniu budowy Nord Stream 2 zostanie utrzymany tranzyt gazu przez Ukrainę” – powiedział Peter Altmaier.

Kilka dni temu minister spraw zagranicznych Heiko Maas również bronił gazociągu Nord Stream 2, mówiąc, że w tej chwili nic nie wstrzyma jego budowy.

Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjski projekt dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego. Projektowi sprzeciwiają się Polska, Stany Zjednoczone, kraje bałtyckie i Ukraina.

źródło:
Zobacz więcej