Nożownik napadał na sklepy. Policja szuka sprawcy

Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu (fot.cieszyn.slaska.policja.gov.pl)

Policja poszukuje sprawcy trzech rozbojów w Cieszynie (woj. śląskie). Mężczyzna z nożem napadał na sklepy. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, opublikowano go na stronie internetowej śląskiej policji.

Zuchwała kradzież pingwinów z zoo. Ptaki chciano sprzedać przez internet

Nie ma rzeczy, na którą by się nie połasili złodzieje. Z angielskiego zoo skradziono dwa pingwiny Humboldta. Ptaki miały być sprzedane przez...

zobacz więcej

Jak poinformował oficer prasowy cieszyńskiej policji mł. aspirant Krzysztof Pawlik, dwa napady miały miejsce jeszcze w grudniu – pierwszy 12 grudnia ok. godz. 17.45 na ul. Zamkowej, drugi 18 grudnia ok. godz. 16.20 na ul. Szerokiej. Ostatni rozbój miał miejsce 10 stycznia o godzinie 14.35 na ul. Stary Targ. Sprawca wchodząc do placówek groził pracownikom nożem, po czym zabierał pieniądze.

O dokonanie tych trzech napadów śledczy podejrzewają jednego, nieustalonego dotąd sprawcę.

– Zdecydowaliśmy się na publikację wizerunku m.in. ze względu na przebieg tych rozbojów – sprawca był uzbrojony w nóż, to potencjalnie bardzo niebezpieczna sytuacja – powiedział Krzysztof Pawlik.

Ustalono, że mężczyzna był ubrany w ciemną kurtkę z kapturem, dżinsy, ciemne obuwie i szalik lub chustę zasłaniającą twarz. Wiek na podstawie wyglądu oszacowano na 40-50 lat. Mężczyzna ma ponad 190 cm wzrostu, jest średniej budowy ciała.

Informacje można przekazać cieszyńskiej policji pod numerem 33 851 62 00.źródło:
Zobacz więcej