RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Click To Pray”. Papież Franciszek uruchomił modlitewną aplikację

Papież Franciszek zachęca wiernych do modlitwy (fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT)

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek uruchomił internetową platformę „Click To Pray”. – Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji, aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie – mówił papież.

Rzecznik KEP: Dzięki mediom Polacy mogli wspólnie przeżywać żałobę

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski podziękował mediom za relacjonowanie pogrzebu Pawła Adamowicza i wydarzeń go poprzedzających w czasie żałoby...

zobacz więcej

W tym tygodniu zostanie opublikowane Orędzie na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, które w tym roku zawiera refleksję na temat społeczności sieciowej i społeczności ludzkiej.

– Internet i media społecznościowe są bogactwem naszych czasów; stanowi możliwość utrzymywania kontaktu z innymi, aby dzielić wartości i plany oraz by wyrazić chęć tworzenia wspólnoty. Sieć może nam również dopomóc, by modlić się razem – mówił ojciec święty.

– Dlatego chciałbym przedstawić wam platformę oficjalną Światowej Sieci Modlitewnej Papieża: Click To Pray. Tutaj wstawiam intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła. Zachęcam szczególnie was młodzi do pobrania aplikacji, aby kontynuować wraz ze mną odmawianie różańca w intencji pokoju, zwłaszcza podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie – mówił podczas modlitwy Anioł Pański na placu św. Piotra w Rzymie.

źródło:
Zobacz więcej