SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Zuchwała kradzież pingwinów z zoo. Ptaki chciano sprzedać przez internet

Policja odzyskała pingwiny (fot. Nottingham Police)
Policja odzyskała pingwiny (fot. Nottingham Police)

Nie ma rzeczy, na którą by się nie połasili złodzieje. Z angielskiego zoo skradziono dwa pingwiny Humboldta. Ptaki miały być sprzedane przez internet. Na szczęście policji udało się je odzyskać.

Puma włamała się do zoo i pożarła koalę. Horror w Los Angeles

Puma z Parku Griffith na północnych obrzeżach Los Angeles włamała się pod osłoną nocy do tamtejszego zoo i pożarła Killarney, samicę koali...

zobacz więcej

Do kradzieży doszło w parku South Lakes Safari Zoo w hrabstwie Kumbria. 27-letni Reece Oliver znalazł w internecie ogłoszenie o sprzedaży pingwinów Humboldta i rozpoznał w nich ptaki, którymi się opiekował.

O swoim odkryciu poinformował policję, która zorganizowała akcję odbicia ptaków. Funkcjonariusze zobligowali Olivera do zadzwonienia do sprzedawcy i umówienia się na zakup z odbiorem osobistym. Podczas transakcji do akcji mieliby wejść policjanci.

Wszystko poszło jak z płatka. Oliver pojechał spotkać się ze sprzedawcą na farmie w Strelley nieopodal Nottingham. W ślad za nim ruszyli mundurowi, którzy zatrzymali 23-latka. Mężczyzna został oskarżony o kradzież z włamaniem. Ptaki wróciły do zoo.

Pingwiny Humboldta to średniej wielkości ptaki dorastające do 70 cm długości i ważące do 6 kg. Występują na pacyficznych wybrzeżach Peru i Chile. W 2017 roku z zoo w niemieckim Mannheim skradziono pingwina Humboldta. Ptaka znaleziono na parkingu z odciętą głową.

źródło:
Zobacz więcej