Silny mróz w Polsce. Napływa chłodne powietrze z północy

Nad Polskę napływa mroźne, polarne powietrze (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Z zachodu i północnego zachodu nad Polskę napływa chłodna polarna morska masa powietrza. Polska znajduje się pod wpływem wyżu z centrum nad Karpatami. Taki rozkład spowoduje w Polsce mróz, opady śniegu i miejscami śniegu z deszczem.

Setki ludzi odciętych od świata w Beskidach. Załamanie pogody i widmo klęski żywiołowej

Beskidy toną w śniegu. W dwóch gminach – Rajcza i Ujsoły – wójtowie wystąpią z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Wiele dróg jest...

zobacz więcej

Niedzielny poranek jest zwiastunem tego, co czeka nas w nadchodzących dniach. Siarczysty mróz, opady śniegu z deszczem, ale także miejscami bezchmurne i słoneczne niebo przewidują synoptycy na kolejne dni.

Po tęgim mrozie w niedzielę temperatury w kraju nieznacznie wzrosną do ok. – 3 st. Na północy i w górach będzie wciąż padał śnieg. Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami w górach, zaś nad morzem alarmują o silnym i porywistym wietrze.

Im bliżej kolejnego weekendu, tym słupki termometrów będą coraz bardziej spadać. Najchłodniej będzie na Podlasiu, na Suwalszczyźnie, a także w Beskidach. Mróz utrzyma się także w Małopolsce i centrum.

W najbliższych dniach na drogach warunki pogodowe nie będą sprzyjały podróżowaniu. Będzie ślisko, miejscami może wystąpić gołoledź.

źródło:
Zobacz więcej