Charytatywny maraton z prezydentem. „Nie powinniśmy rezygnować ze świadczenia dobra”

Jak co roku, prezydent Andrzej Duda gości w Zakopanem, gdzie na Polanie Szymoszkowej bierze udział w 12-godzinnym maratonie narciarskim. Podczas charytatywnej imprezy zbierane są środki dla sportowców z niepełnosprawnością. – To niezwykle ważne, chwytające za serce wydarzenie – przyznał prezydent.

„Była aktywną i wspaniałą osobą”. Memoriał Marii Kaczyńskiej w Rabce-Zdroju

zobacz więcej

Andrzej Duda wskazał, że niedzielne spotkanie upamiętnia także zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. – To nasze spotkanie ma też na celu pokazać, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem jakie przeszkody były rzucane. Zło, przemoc – nie zwyciężą radości dawania siebie innym – podkreślił.

Jako pierwszy trasę slalomu pokonał sam prezydent. W zawodach biorą udział też m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, doradcy prezydenta Rafał Kos i Piotr Nowacki.

Na stoku pojawią się także m.in. legendy polskiego narciarstwa alpejskiego, olimpijczycy, medaliści Mistrzostw i Pucharów Świata i Europy: Andrzej Bachleda-Curuś, Jacek Nikliński, Maciej Gąsienica-Ciaptak, Ewa Grabowska-Gaczorek czy Małgorzata Tlałka-Długosz z Fundacji HANDICAP Zakopane.

Fundacja zajmuje się m.in. aktywizacją sportową osób o obniżonych możliwościach psycho-fizycznych związanych z czasową lub stałą niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną oraz upowszechnianiem i rozwojem narciarstwa, sportu i rekreacji, szczególnie wśród niepełnosprawnych oraz osób wracających do zdrowia po chorobach, kontuzjach i wypadkach.

źródło:
Zobacz więcej