Pieniądze z mszy pogrzebowej Pawła Adamowicza trafią do rodzin w Aleppo

Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku (fot. PAP/Adam Warżawa)

– Na mszy świętej pogrzebowej zmarłego tragicznie prezydenta Pawła Adamowicza była zbierana taca. I ta taca będzie przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii – poinformował w sobotę proboszcz bazyliki Mariackiej w Gdańsku ks. prałat Ireneusz Bradtke.

Ostatnie pożegnanie Pawła Adamowicza. Uroczystości w Bazylice Mariackiej w Gdańsku

– Byłem tam tej nocy, (…) widziałem pana prezydenta nieprzytomnego, otoczonego gronem lekarzy walczących o rozdmuchanie płomienia jego życia....

zobacz więcej

– Chciałem powiedzieć jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz. Nie miałem okazji tego powiedzieć na mszy świętej. Dziś była na mszy zbierana taca i ta taca, podjąłem taką decyzję, jest przeznaczona na pomoc rodzinom w Aleppo w Syrii – powiedział w sobotę wieczorem w Polsat News proboszcz bazyliki Mariackiej.

Ks. Bradtke mówił o swoich kontaktach z Pawłem Adamowiczem. – Pamiętam taką chwilę, kiedy on do mnie zadzwonił i powiedział: wiesz, nie chcę się chwalić, ale wzięliśmy rodzinę z Aleppo w tak zwaną adopcję. (...) Chciałbym, abyś zachęcił wiernych w bazylice, byśmy te rodziny z Aleppo wzięli pod taką szczególną opiekę – wspominał.

– Warto, aby teraz (...) tę adopcję, którą prowadzi Caritas, dalej kontynuować. Dlatego Paweł, dzięki ci za to – dodał ks. Bradtke.

Śmierć prezydenta Gdańska

W ostatnią niedzielę wieczorem prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. W sobotę w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

źródło:

Zobacz więcej