Szef Google'a przyjedzie do Warszawy i spotka się z premierem Morawieckim

Sundar Pichai weźmie udział w Okrągłym Stole ds. Innowacji (fot. PAP/EPA)

Sundar Pichai, prezes firmy Alphabet, spółki matki Google'a i jednej z najpotężniejszych firm technologicznych na świecie, odwiedzi w nadchodzącym tygodniu Europę. Zatrzyma się tylko w dwóch miastach: w Warszawie i w Berlinie.

Premier: konferencja Atlantic Council umożliwi rozwój firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem

– Wierzę, że konferencja Atlantic Council umożliwi dalszy rozwój polskich i amerykańskich firm, które specjalizują się w bezpieczeństwie...

zobacz więcej

Do stolicy Polski Pichai przybędzie w poniedziałek 21 stycznia. O godzinie 13.00 spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Po spotkaniu z szefem rządu Sundar Pichai weźmie udział debacie Środkowoeuropejskiego Okrągłego Stołu ds. Innowacji.

Odbędzie się ona w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach Królewskich. Mają w niej uczestniczyć biznesmeni i politycy z naszego regionu.

Spółka Alphabet notowana na nowojorskiej giełdzie Nasdaq, jest warta 3 biliony złotych. Pichai studiował metalurgię w Indiach i USA, pracował w firmie konsultingowej McKinsey, a przed 15 laty rozpoczął swoją karierę w Google'u. W 2015 r. został dyrektorem zarządzającym.

źródło:
Zobacz więcej