Jacek Kurski: Ze względu na żałobę TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia

"Ze względu na żałobę TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia o związek Telewizji ze śmiercią prezydenta Gdańska" - napisał w sobotę prezes TVP Jacek Kurski (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

– Ze względu na żałobę TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia o jakikolwiek związek Telewizji ze śmiercią prezydenta Gdańska – napisał na Twitterze prezes TVP. Jacek Kurski podkreślił jednak, że „autorzy oszczerstw spotkają się w najbliższych dniach z należną reakcją”.

Ostatnie pożegnanie Pawła Adamowicza. Uroczystości w Bazylice Mariackiej w Gdańsku

– Byłem tam tej nocy, (…) widziałem pana prezydenta nieprzytomnego, otoczonego gronem lekarzy walczących o rozdmuchanie płomienia jego życia....

zobacz więcej

W Gdańsku odbył się w sobotę pogrzeb Pawła Adamowicza. Urnę z prochami zmarłego złożono w świątyni w kaplicy św. Marcina w Bazylice Mariackiej. W pożegnaniu prezydenta Gdańska wzięły udział tysiące osób, w tym najważniejsze osoby w państwie.

– Pawła zabiła nienawiść, jestem pewny, że ta nienawiść nie zwycięży – zwycięży dobro, któremu służył Paweł. W tym miejscu muszę jednak powiedzieć, że tę nienawiść, która zabiła Pawła wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie, przypisując mu niskie intencje i nieuczciwość – tak przedstawiały go tzw. media publiczne – powiedział podczas uroczystości pogrzebowej historyk, działacz opozycji w czasach PRL Aleksander Hall.

Hall zaapelował również do rządzących. – Apeluję do tych, którzy mają wpływ na nasze życie publiczne, a więc przede wszystkim do rządzących, aby zerwali z tymi praktykami – wyciągnijmy wnioski z tej okrutnej lekcji. Niech już nigdy się nie powtórzy ta tragedia, która spotkała Pawła, jego rodzinę, okryła żałobą Gdańsk, ale i całą Polskę – powiedział.

W sobotę wieczorem na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski napisał: „Ze względu na szacunek dla majestatu Śmierci w dniu pogrzebu i Żałobę - TVP nie odpowiada dziś na fałszywe oskarżenia o JAKIKOLWIEK związek Telewizji z tą śmiercią; autorzy oszczerstw spotkają się jednak w najbliższych dniach z należną reakcją”.

W mszy św. uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki z żoną, szef Rady Europejskiej Donald Tusk z małżonką, byli prezydenci z żonami: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Na uroczystość przybyli także b. premierzy: Hanna Suchocka, Jan Krzysztof Bielecki, Włodzimierz Cimoszewicz, Waldemar Pawlak, Jerzy Buzek, Leszek Miller, Marek Belka, Kazimierz Marcinkiewicz, Ewa Kopacz.

źródło:
Zobacz więcej