Owsiak: Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji

Jerzy Owsiak wraca (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Jerzy Owsiak wraca. – Będę grał znowu z Orkiestrą. Będę prezesem fundacji – powiedział w nagraniu opublikowanym na Facebooku w sobotę, po pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak o możliwości powrotu do kierowania WOŚP: dajcie mi chwilkę czasu

– Dajcie mi chwilkę czasu – powiedział w sobotę Jerzy Owsiak po pogrzebie prezydenta Gdańska. Był pytany o możliwość powrotu do kierowania WOŚP....

zobacz więcej

W nagranej i opublikowanej na Facebooku wypowiedzi zatytułowanej „Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza” Jerzy Owsiak zwrócił się do zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska. Zapowiedział, że „wraca do roboty” i ponownie będzie prezesem Fundacji WOŚP.

– Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły – powiedział. – Bierzemy się za robotę, wracam do roboty, bierzemy się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej – zadeklarował.

Uzasadniając swoją decyzję odwołał się do aktów solidarności ze strony Polaków: Mam nadzieję, że miliony Polaków słuchając homilii i wystąpień duchownych, weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści „nie”, „nie ma na to naszej zgody”.

Owsiak podkreślił, że po ataku na prezydenta Gdańska „świat się zawalił". – Nawet w najbardziej fantastycznych scenariuszach nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść, w tak bardzo pokojowej imprezie, jaką jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zaznaczył przes WOŚP. Zaznaczył jednocześnie, że jego rezygnacja z funkcji prezesa nie oznaczała, że przestał czuć się związany z fundacją, ale – że czuł się odpowiedzialny za to, co się stało.

Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w poniedziałek, w dniu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Dzień wcześniej Paweł Adamowicz został raniony nożem podczas finału WOŚP.

źródło:
Zobacz więcej