Groził prezydentowi Szczecina. 19-latek aresztowany na dwa miesiące

Według sądu mężczyzna faktycznie mógłby dopuścić się przestępstwa (fot. TVP3 Szczecin)

Sąd Rejonowy w Szczecinie zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzny, który w Internecie życzył śmierci szczecińskiemu prezydentowi Piotrowi Krzystkowi.

„Stefan W. powiedział, że zamierzał wkroczyć na teren Pałacu Prezydenckiego”

– Z ustaleń śledztwa wynika, że Stefan W. miał planować spektakularne przestępstwo, napad w Warszawie. Miało spowodować, że będzie o nim głośno. W...

zobacz więcej

Po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na Facebooku został zamieszczony wpis o treści: „Szczecin zazdrości Gdańskowi mam nadzieję, że Krzystka spotka to samo”.

Autor wpisu, młody mężczyzna, usłyszał zarzut publicznego nakłaniania za pośrednictwem portalu społecznościowego do popełnienia zbrodni zabójstwa oraz publicznego pochwalania przestępstwa.

Według sądu mężczyzna faktycznie mógłby dopuścić się przestępstwa. Za groźby wobec Piotra Krzystka 19-latek może trafić na 3 lata do więzienia. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Po tym, jak Paweł Adamowicz został zabity przez 27-letniego nożownika, w Internecie grożono także m.in. prezydentowi Poznania i Wrocławia. Od wtorku policja zatrzymała kilkanaście osób w związku z wezwaniami w sieci do zabójstw i aktów agresji.

źródło:
Zobacz więcej