RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Życie znów zwycięża w Ameryce”. Tysiące Amerykanów przeszło w Marszu dla życia

W marszu dla zycia wziął udział wiceprezydent USA Mike Pence	(fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)
W marszu dla zycia wziął udział wiceprezydent USA Mike Pence (fot. PAP/EPA/ERIK S. LESSER)

Dziesiątki tysięcy Amerykanów wzięły udział w dorocznej demonstracji przeciwników aborcji zwanej Marszem dla życia. Jednym z występujących na wiecu w Waszyngtonie był wiceprezydent USA Mike Pence, który zadeklarował, że prawo do życia dotyczy również nienarodzonych i zapewnił o poparciu dla tej idei prezydenta Donalda Trumpa.

Dziesiątki tysięcy na Marszu dla Życia w Paryżu. Prowokacja aktywistek z Femen

Kobiety z wymalowanymi na piersiach czerwonymi koszulkami i napisem „FEMEN” próbowały zakłócić Marsz dla Życia, który przeszedł w niedzielę na plac...

zobacz więcej

46. Marsz dla życia zgromadził dziesiątki tysięcy, głównie młodych Amerykanów z całego kraju. Mike Pence uczestniczył w demonstracji już po raz trzeci jako wiceprezydent.

– Wiemy w naszych w sercach, że życie znów zwycięża w Ameryce – mówił Pence dziękując zgromadzonym za ich sprzeciw wobec aborcji. – Bądźcie przygotowani do obrony życia. Róbcie to jednak z w sposób łagodny i z szacunkiem – powiedział dodając, że miliony Amerykanów opowiadają się za prawem do życia. – Musicie wiedzieć, że macie we mnie wiernego sojusznika. Jest nim także prezydent Donald Trump – podkreślił Pence.

Marsz dla Życia organizuje amerykański Kościół katolicki w rocznicę decyzji Sądu Najwyższego z 1973 roku w sprawie Roe vs. Wade, gwarantującej kobietom prawo do aborcji. W ostatnich latach do demonstracji przyłączyło się wiele kościołów protestanckich.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej