Nie żyje 72-letni mężczyzna potrącony na przejściu dla pieszych

Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny doszło na przejsciu dla pieszych (fot. TVP/Paweł Chrabąszcz)

Zmarł 72-letni mężczyzna, który został w piątek wieczorem potrącony na przejściu dla pieszych na ulicy Bema w Toruniu. Drugi pieszy w wyniku tego zdarzenia trafił do szpitala.

Taksówkarz potrącił śmiertelnie dwie osoby na pasach. Jest wyrok

Sąd Rejonowy w Toruniu skazał na 2,5 roku więzienia taksówkarza, który 1 stycznia potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych dwie osoby....

zobacz więcej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło po godzinie 18 na przejściu dla pieszych nieopodal lodowiska Tor-Tor. Kierująca skodą fabią 62-letnia kobieta potrąciła dwóch mężczyzn.

– Nie znamy stanu drugiego 54-letniego mężczyzny. Jest w szpitalu. Mamy nadzieję, że wszystko będzie z nim dobrze – powiedział mł. asp. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji.

Poinformował, że na miejscu nadal pracują policjanci i prokurator. Wskazał, że kierująca samochodem kobieta była trzeźwa, co potwierdziło badanie alkomatem.

– Nie wiem czy ta pani została zatrzymana. Nie mam w tej chwili takiej informacji – stwierdził Chrostowski. Policja bada przyczyny tego zdarzenia.

To kolejny śmiertelny wypadek „na pasach” w Toruniu w ostatnim czasie. 30 grudnia 2018 roku do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na ul. Grudziądzkiej. W dwie przechodzące przez jezdnię kobiety – 52-letnią matkę i w jej 18-letnią córkę uderzyło kierowane przez 26-latka osobowe BMW. Obie kobiety zginęły.

źródło:

Zobacz więcej