Raport

Epidemia koronawirusa

Tragedia w Legnicy. Jedna osoba zginęła w pożarze

Pożar w Legnicy; zginęła jedna osoba (fot. źródło; facebook/Legnica112)

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru do którego doszło na przy ulicy Tarnopolskiej w Legnicy. Straż pożarna ewakuowała około 40 mieszkańców kamienicy. Prawie wszyscy wrócili już do swych mieszkań.

Pożar w internacie na Podkarpaciu. Kilkunastu uczniów w szpitalu

W nocy z czwartku na piątek strażacy zostali wezwani do pożaru internatu w Trzcianie k. Rzeszowa. Do szpitala z objawami zatrucia dymem trafiło 13...

zobacz więcej

Legnicka straż pożarna dostała wezwanie na numer alarmowy 112 ok. 21:50. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Ogień objął już w stu procentach mieszkanie znajdujące się na parterze trzykondygnacyjnego, wielomieszkaniowego budynku – poinformował portal tvp.info st.asp. Piotr Kałakajło z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Część lokatorów sama ewakuowała się z budynku, a strażacy ewakuowali tych mieszkańców, którzy jeszcze przebywali w pozostałej części kamienicy. Łącznie z mieszkań ewakuowano około 40 osób.

Mieszkańcy poinformowali strażaków, że w płonącym mieszkaniu może znajdować się jedna osoba. W trakcie akcji gaśniczej odnaleziono jej ciało.

Pożar został ugaszony. Dla jednego z lokatorów budynku służby poszukują lokalu zastępczego, ponieważ ma on w swoim mieszkaniu elektryczne ogrzewanie, a obecnie w budynku nie ma prądu – powiedział Piotr Kałakajło. Pozostali mieszkańcy mogli wrócić do domów.

Na miejscu rozpoczęła pracę policja oraz biegli od spraw pożarnictwa.

źródło:
Zobacz więcej