Jarosław Kaczyński odwiedził grób pary prezydenckiej na Wawelu

Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r (fot. arch. PAP/Grzegorz Momot)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził 18 stycznia wieczorem grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu.

„Rozumiała politykę tak jak ja i mój śp. brat”. Jarosław Kaczyński wspomina swoją matkę

– Mama patrzyła na III Rzeczpospolitą tak jak ja i mój śp. brat, widziała ułomności naszej rzeczywistości i potrafiła je precyzyjnie wskazać – mówi...

zobacz więcej

Szefowi PiS towarzyszyli: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Na Wawelu byli też szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin oraz marszałek woj. małopolskiego Witold Kozłowski.

Prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na uroczystości rocznicowe do Katynia, razem z 94 innymi osobami. Pogrzeb pary prezydenckiej odbył się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r.

W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, we wrześniu 2010 r. odsłonięta została tablica ku czci ofiar katastrofy, z nazwiskami wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem i łacińską sentencją: „Corpora dormiunt, vigilant animae” (Ciała śpią, dusze czuwają).

źródło:
Zobacz więcej