Syryjski aktywista zarąbany siekierą. Niemiecka policja ustala motyw

Śledczy uważają, że Mohamed J. nie był przypadkową ofiarą (fot. TT/TAG24 NEWS Hamburg)

Niemiecka policja wszczęła dochodzenie w sprawie morderstwa syryjskiego farmaceuty i aktywisty działającego na rzecz migrantów. Syryjczyk Mohamed J. został zamordowany siekierą w Hamburgu.

Zarzut dla Syryjczyka. Jest oskarżony o morderstwo, które wywołało rozruchy

Niemiecka prokuratura postawiła zarzut morderstwa drugiego stopnia Syryjczykowi w związku z zabójstwem obywatela Niemiec w Chemnitz w sierpniu...

zobacz więcej

Ciało Syryjczyka znaleziono na ścieżce w dzielnicy Harburg we wtorek wieczorem. Miał wiele ran zadanym siekierą. Nieprzytomny został zabrany do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować mu życia.

Mohamed J. od lat mieszkał w Hamburgu. W tym mieście studiował, ożenił się i pracował. Prowadził aptekę i stąd wspierał organizacje pomocowe w Syrii. Był też przewodniczącym organizacji zajmującej się wsparciem dla syryjskich migrantów w Niemczech i integrowaniem ich z niemieckim społeczeństwem.

Policja oświadczyła, że w związku ze śmiercią aktywisty poszukuje dwóch mężczyzn widzianych we wtorek wieczorem na ulicy Harburger Rathausstrasse. Wiadomo, że jeden z nich był uzbrojony w młotek, a drugi w siekierę.

Śledczy pracują nad motywem zbrodni. Na obecnym etapie śledztwa wykluczają tezę, że J. był przypadkową ofiarą.

Dziennik „Bild” ujawnił, że Mohamed J. był krytykiem prezydenta Syrii Baszara al-Asada, a „Hamburger Abendblatt” poinformował, że był członkiem gabinetu cieni szykowanego na wypadek przejęcia władzy w Syrii.

źródło:
Zobacz więcej