PŚ w Zakopanem: Jedenastu Polaków wystąpi w niedzielnym konkursie

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Aleksander Zniszczoł (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Jedenastu polskich skoczków narciarskich – wszyscy, którzy wystartowali w kwalifikacjach – awansowało do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem. W piątek pierwsze miejsce zajął Norweg Johann Andre Forfang. Jak poinformował trener biało-czerwonych Stefan Horngacher, w sobotnim konkursie drużynowym Polskę będą reprezentować Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Kubacki przerywa dominację Kobayashiego. Polak najlepszy w Predazzo!

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch. Lider...

zobacz więcej

Spośród biało-czerwonych najlepiej zaprezentował się Aleksander Zniszczoł, który po skoku na 128,5 m zajął szóste miejsce. Dziesiąty był Dawid Kubacki, który w niedzielę w Predazzo odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w PŚ, a w Zakopanem zajął pierwszą lokatę w obu sesjach treningowych.

Nieco słabiej spisali się tego dnia Kamil Stoch – 124 m i 21. miejsce oraz Piotr Żyła – 113,5 m i 40. pozycja.

Jakub Wolny (132 m) zajął 16. miejsce, Stefan Hula (121,5) – 33., Paweł Wąsek (119,5) – 37., Maciej Kot (112) – 41., Przemysław Kantyka (115) – 42., a Klemensa Murańkę (113,5) i Andrzeja Stękałę (107,5) sklasyfikowano ex aequo na 44. pozycji. Z powodu przeziębienia nie wystartował Tomasz Pilch.

Konkurs indywidualny zaplanowano na niedzielę na godz. 16. W sobotę o 16.15 odbędą się zawody drużynowe.

źródło:

Zobacz więcej