Spadają notowania Trumpa. Amerykanie winią go za obecny kryzys

Tak złych notowań Donald Trump nie miał od prawie roku (fot. PAP/EPA/DAN ANDERSON)

Spadają notowania prezydenta Donalda Trumpa. To rezultat konfliktu z Demokratami o budowę muru na granicy z Meksykiem, którego skutkiem jest częściowy paraliż administracji państwowej. Większość Amerykanów wini prezydenta Stanów Zjednoczonych za obecny kryzys.

Donald Trump: czekam na Demokratów w Białym Domu

Prezydent Donald Trump napisał w sobotę na Twitterze, że czeka w Białym Domu na Demokratów aby przybyli na rozmowy w sprawie zakończenia...

zobacz więcej

Donald Trump przekonuje Amerykanów, że kryzys imigracyjny jest tak poważny, iż musiał sięgnąć po nadzwyczajne środki w postaci odmowy podpisania budżetu, w którym nie ma środków na budowę muru na południowej granicy. Argumenty te nie przekonują Amerykanów. Według różnych sondaży, większość obwinia prezydenta i Republikanów za paraliż administracji. Około jednej trzeciej obarcza odpowiedzialnością Demokratów.

W ciągu ostatnich czterech tygodni, czyli od momentu częściowego zawieszenia funkcjonowania administracji państwowej, notowania Donalda Trumpa wyraźnie spadły. Według portalu RealClear Politics, prezydenta Stanów Zjednoczonych źle ocenia 55 proc. Amerykanów. Pozytywną ocenę jego działalności wyraża 41 proc. ankietowanych.

Tak złych notowań Donald Trump nie miał od prawie roku. Trudno przewidzieć, jakie będą długofalowe skutki polityczne obecnego kryzysu. Na razie nie są prowadzone żadne negocjacje pomiędzy prezydentem a Demokratami, trwają natomiast polityczne przepychanki. Kilka dni temu demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oświadczyła, że Donald Trump powinien przesunąć termin wygłoszenia w Kongresie dorocznego orędzia o stanie państwa. W ramach odwetu prezydent w ostatniej chwili odmówił Pelosi i grupie członków Kongresu wojskowego samolotu, którym mieli udać się do Egiptu, Afganistanu i Brukseli.

źródło:
Zobacz więcej