Trzaskowski: Potrzebuję czasu, by narodzić się jako nowy Tusk

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Rafał Guz)

– Potrzebuję czasu, żeby narodzić się jako nowy Tusk. Jeżeli pani mnie pyta, czy za jakieś 10 lat będę miał jakieś ambicje polityczne, to odpowiadam: nie wykluczam. Nie jestem typem spiskowca – mówi w wywiadzie dla „Polska Times” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski o Wałęsie: Ma intelekt najwyższych lotów, jest niesłychanie szybki

– Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt...

zobacz więcej

Prezydent stolicy pytany o to, czy zamierza kandydować w przyszłości na prezydenta państwa, jako osobowa alternatywa wobec Donalda Tuska odparł, że „nie wyklucza”.

– Jeżeli pani mnie pyta, czy za jakieś 10 lat będę miał jakieś ambicje polityczne, to odpowiadam: nie wykluczam. Ale nie teraz. Teraz się koncentruję na Warszawie – mówił prezydent Warszawy.

Trzaskowski odpowiadał też na pytania o ewentualny powrót Tuska do polskiej polityki. – Dwa lata to wieczność w polityce. Zobaczymy, jaka będzie rzeczywistość polityczna po wyborach i jaka będzie decyzja samego premiera – stwierdza.

źródło:
Zobacz więcej