Agnieszka Chylińska odmówiła udziału w koncercie organizowanym przez Dodę

Agnieszka Chylińska jest kolejną artystką, która odmówiła udziału w koncercie (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Piosenkarka Dorota Rabczewska (Doda) w reakcji na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wyszła z inicjatywą organizacji wielkiego koncertu pod hasłem „Artyści Przeciw Nienawiści”. Agnieszka Chylińska jest jedną z niewielu gwiazd, które odmówiły udziału w tej inicjatywie. „Zmienianie świata zaczyna się od siebie. Bez przemocy. Być dobrym i uczciwym dla siebie i dla innych. Każdego dnia” – napisała Chylińska

Górniak nie wystąpi na koncercie Dody. „To wbrew mojej filozofii życiowej”

Piosenkarka Dorota Rabczewska (Doda) w reakcji na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wyszła z inicjatywą organizacji wielkiego koncertu pod...

zobacz więcej

Śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza wywołała dyskusję w przestrzeni publicznej na temat nienawiści. Oprócz stanowczej reakcji MSWiA oraz policji, z hejtem chcą walczyć także artyści.

Dorota Rabczewska opublikowała na jednym z portali społecznościowych film, na którym zaprosiła wszystkich polskich artystów do organizacji koncertu pod hasłem „Artyści Przeciw Nienawiści”. W ciągu 48 godzin swoje poparcie dla tej idei wyraziło prawie 100 muzyków, w tym między innymi Golec uOrkiestra, Budka Suflera, Bajm, Maryla Rodowicz czy raper Quebonafide.

Nie wszyscy jednak zareagowali pozytywnie na pomysł Doroty Rabczewskiej. Edyta Górniak, która od lat pozostaje w konflikcie z Dodą poinformowała, że „używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera” jest wbrew jej filozofii życiowej. Dodała, że nie weźmie udziału w tej inicjatywie.

Kolejną artystką, która odmówiła udziału w koncercie jest Agnieszka Chylińska. „Zmienianie świata zaczyna się od siebie. Bez przemocy. Być dobrym i uczciwym dla siebie i dla innych. Każdego dnia” – napisała.

Na oświadczenie Chylińskiej zareagowała Doda. „Proszę fanów, by nie hejtowali Agnieszki Chylińskiej za to, iż nie zagra z nami. Nie eskalujcie tego, co ma mieć swój kres. Akceptuje Jej wybór i nie potępiam. Nie odbieram tego personalnie, w końcu to wspólny projekt wielu muzyków. Cieszę się z artystów, którzy będą tworzyć ten niezależny artystycznie koncert pokoju. Staram się nie tracić motywacji w jego realizacji. Jest już nas 100. Hura!” – napisała Rabczewska.

źródło:
Zobacz więcej