NBA: Sędziowie będą w trakcie meczu odpowiadać kibicom na pytania

Wyznaczeni sędziowie będą mieli dostęp na bieżąco do materiałów wideo z tzw. centrum powtórek NBA Secaucus w New Jersey (fot. PAP/EPA/PETER FOLEY)

Sędziowie NBA wyznaczeni do oglądania wybranych meczów będą w trakcie gry odpowiadać na Twitterze kibicom na pytania dotyczące decyzji ich kolegów prowadzących dane spotkanie – poinformował portal espn.com. Projekt ma ruszyć w poniedziałek.

Była gwiazda NBA będzie mieć czwarte dziecko

Jedna z legend koszykarskiej ligi NBA, 40-letni Kobe Bryant, który karierę zakończył w kwietniu 2016 r., poinformował na swoim profilu na jednym z...

zobacz więcej

Na pierwszy ogień wybrano potyczkę broniących tytułu Golden State Warriors z Los Angeles Lakers i środową rywalizację San Antonio Spurs w Filadelfii z 76ers.

Wyznaczeni sędziowie będą mieli dostęp na bieżąco do materiałów wideo z tzw. centrum powtórek NBA Secaucus w New Jersey, gdzie obraz będzie analizowany z różnych kamer.

Pilotażowy projekt „ćwierknięć” sędziowskich powstał podczas zeszłorocznych finałów NBA i ma za sobą testy. Eksperyment został przyjęty z dużym zainteresowaniem przez władze ligi i teraz postanowiono wprowadzać koncepcję w życie.

źródło:

Zobacz więcej