Solaris dostarczy trolejbusy do Francji

Solaris sprzedał 17 tys. pojazdów do różnych krajów. Kontrakt z Saint-Étienne to pierwsza umowa na dostawę trolejbusów Trollino do Francji (fot. Materiały prasowe)

Solaris Bus & Coach, podpoznański producent pojazdów komunikacji miejskiej, wygrał kontrakt na dostawę 22 trolejbusów do Saint-Étienne. To pierwsza w historii spółki umowa na dostawę tego typu pojazdów do Francji. Trolejbusy będą wyposażone w baterie, które pozwolą na jazdę także poza siecią trakcyjną.

Pesa dostarczy pociągi dla Poznania. Pokonała konkurencję ceną i terminami

Konsorcjum Pesy i ZNTK Mińsk Mazowiecki pokonało konkurencję ceną i terminami dostaw, wygrywając przetarg na dostawę pociągów dla Poznańskiej Kolei...

zobacz więcej

Wartość zamówienia to ponad 17 mln euro. 22 trolejbusy Solaris Trollino o długości 12 metrów trafią do odbiorcy do 2022 roku. Jak poinformował w imieniu spółki Mateusz Figaszewski, pojazdy będą wyposażone w system napędowy marki Skoda.

Oprócz tradycyjnego napędu Trollino dla Saint-Étienne będą miały baterie o pojemności ponad 40 kWh, które pozwolą na jazdę trolejbusów także poza siecią trakcyjną.

Produkowane dla klienta z Francji pojazdy zostaną wyposażone w klimatyzację, monitoring, tzw. kabinę antyagresyjną oraz innowacyjny system oświetlenia wewnętrznego, który częściowo będzie zamontowany w poręczach dla pasażerów.

Zgodnie z umową pięć pojazdów trafi do francuskiego przewoźnika jeszcze w 2019 r., kolejnych pięć w roku 2020, a pozostałe w latach 2021-2022. Dodatkowo kontrakt zakłada opcję zwiększenia zamówienia o dwa trolejbusy.

Firma Solaris zadebiutowała na francuskim rynku w 2003 roku. Od tego momentu dostarczyła do tamtejszych przewoźników ponad 500 autobusów. Ogółem Solaris sprzedał blisko 17 tys. pojazdów do 32 państw na świecie.

Firma uznawana za czołowego w Europie producenta pojazdów komunikacji miejskiej zatrudnia w Polsce ponad 2300 osób. W zagranicznych oddziałach Solarisa pracuje blisko 300 kolejnych.

źródło:

Zobacz więcej