Sędzia Kamińska: Postępowanie dyscyplinarne usunie sędziów KRS

Kamińska zasłynęła wypowiedzią o sędziach jako „nadzwyczajnej kaście ludzi” (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

– Po wygranych wyborach postępowanie dyscyplinarne to jedyny sposób, żeby w miarę szybko usunąć tych sędziów Krajowej Rady Sądownictwa, która obecnie funkcjonuje – powiedziała Irena Kamińska, która swego czasu zasłynęła wypowiedzią o sędziach jako „nadzwyczajnej kaście ludzi”.

„Będę szczera: pragnę zemsty”. Autorka pojęcia „nadzwyczajna kasta” o planach wobec władzy

– Będę szczera: pragnę zemsty – oświadczyła sędzia NSA i członkini zarządu stowarzyszenia sędziów „Themis”, Irena Kamińska, która swego czasu...

zobacz więcej

Słowa padły w trakcie konferencji „Jak przywrócić państwo prawa” zorganizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego.

Jak dodała, miała nadzieję, że „nie znajdzie się ta piętnastka, niestety się znalazła i każda z tych osób przerasta wszelkie negatywne oczekiwania”. Mowa o 15 sędziach wybranych do KRS w marcu ubiegłego roku.

– Jak raz zgodzimy się na to, żeby członków KRS wybierał parlament - a tyle żeśmy naopowiadali, że to jest całkowicie niezgodne z konstytucją - to to się utrwali, a to jest całkowicie niepotrzebne – stwierdziła.

Kamińska jest członkinią zarządu stowarzyszenia sędziów „Themis”. Swego czasu zasłynęła wypowiedzią o sędziach jako „nadzwyczajnej kaście ludzi”. W trakcie debaty zadeklarowała również, że „pragnie zemsty” na władzy.

źródło:
Zobacz więcej