Kondolencje prymasa Polski po śmierci prezydenta Gdańska

Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę (fot. PAP/Adam Warżawa)

„Modlitwą i myślą staję przy trumnie świętej pamięci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, aby dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie przez Jego ręce i serce stało się udziałem wielu osób” - napisał prymas Polski w liście kondolencyjnym po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Prokuratura podała bezpośrednią przyczynę śmierci Pawła Adamowicza

Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny – wynika ze wstępnej opinii, którą w środę otrzymała...

zobacz więcej

„Działo się tak w przeszłości, gdy podejmował działalność opozycyjną w czasach PRL, poprzez troskę o uchodźców i emigrantów, którą wyrażał jako Prezydent Gdańska, aż po udział w tragicznym finale WOŚP, podczas którego dziękował za okazywane dobro, szczodrość i solidarność” – ocenił arcybiskup Wojciech Polak w liście kondolencyjnym przesłanym na ręce metropolity gdańskiego, arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia.

„Niech Zmartwychwstały Chrystus, którego odnalazł i wyznawał w Kościele jako Drogę, Prawdę i Życie, w swoim miłosierdziu obdarzy Go łaską pokoju i życia wiecznego” – napisał arcybiskup.

„Pragnę tą drogą przesłać wyrazy szczerego współczucia i duchowej jedności, prosząc o ich przekazanie Szanownej Małżonce, Dzieciom i Bliskim świętej pamięci Pana Prezydenta, a także wszystkim uczestnikom liturgii pogrzebowej oraz całej społeczności miasta Gdańska” - dodał prymas.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został w niedzielę ugodzony nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnego dnia zmarł w szpitalu. Jego pogrzeb odbędzie się pojutrze w bazylice Mariackiej w Gdańsku.

źródło:
Zobacz więcej