Tajemnica lotu MH370. Rybak twierdzi, że był świadkiem katastrofy

Samolot Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca 2014 roku (fot. CSIRO/Handout via REUTERS)

Od 2014 r. pozostaje nierozwiązana tajemnica lotu o numerze MH370. Nowe informacje władzom Malezji przekazał rybak, który twierdzi, że był świadkiem tragedii i dokładnie widział, gdzie spadł samolot.

„To był wypadek”. Malezja oficjalnie uznaje pasażerów i załogę lotu MH370 za zmarłych

Lot MH370 linii Malaysia Airlines był „wypadkiem” – poinformował malezyjski Departament Lotnictwa Cywilnego. Boeing 777 z 239 osobami na pokładzie...

zobacz więcej

8 marca 2014 roku Rusli Khusmin miał widzieć spadający samolot malezyjskich linii i zapisać dokładne współrzędne miejsca katastrofy. Teraz przekazał je śledczym.

Mężczyzna wskazał miejsce pomiędzy Malezją a Indonezją. Przyrzekał na Koran, że mówi prawdę. – Widziałem kołyszący się samolot, który poruszał się jak zniszczony latawiec – powiedział na konferencji prasowej.

– Nie było hałasu. Po zderzeniu był tylko czarny dym – dodał. Mężczyzna nie wyjaśnił, dlaczego przez niemal pięć lat nie poinformował o tym śledczych.

Nowe informacje zostaną przekazane malezyjskiemu premierowi Mahathirowi Mohamadowi.

Samolot Malaysia Airlines zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Na pokładzie samolotu, lecącego z Kuala Lumpur do Pekinu, znajdowało się 239 osób, głównie obywatele Chin.

źródło:
Zobacz więcej