RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Roksana Węgiel – 14-latka, którą pokochały miliony Polaków. #PolskaToWiecej

Jest młoda, piękna i utalentowana. O Roksanie Węgiel słyszał już prawie każdy. Pierwsza Polka, która wygrała Eurowizję Junior zdradziła w rozmowie z portalem tvp.info tajemnicę swojego sukcesu.

„Jeśli jest coś, co nas bawi, będzie bawiło też innych”. Sławomir i Kajra specjalnie dla portalu tvp.info #PolskaToWiecej

Sławomir i Kajra to artyści, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Gwiazdy Sylwestra Marzeń w Zakopanem są najbardziej rozpoznawalnym małżeństwem...

zobacz więcej

– Moja przygoda ze śpiewaniem zaczęła się bardzo nietypowo, kiedy miałam 8 lat pojechałam na obóz judo do Chorwacji; wzięłam tam udział w karaoke i zaśpiewałam piosenkę „My Cyganie”. Wielu osobom się to spodobało. Po obozie wróciłam do domu, zaprezentowałam piosenkę mamie. Razem stwierdziłyśmy, że spróbuję swoich sił w Jasielskim Domu Kultury. I tak moja przygoda ze śpiewaniem trwa do dzisiaj – mówi Roksana Węgiel.

Wiele osób może kojarzyć młodą artystkę z programu „The Voice Kids”. Roksana wygrała pierwszą edycję programu. Już podczas przesłuchań zachwyciła jurorów wykonaniem piosenki „Halo” Beyonce. W finale programu wokalistka wykonała swój debiutancki singiel „Żyj”, który cieszy się na YouTube ogromnym zainteresowaniem.

Światowa sława, polska duma. „Rocznica PW niesamowita i wzruszająca”. #PolskaToWiecej

Uważa się za debiutującą wokalistkę, ale zyskała już sławę. Na światowych scenach jest znana jako Pola Rise. Gra alternatywną muzykę...

zobacz więcej

Roksana Węgiel swoją karierę zaczęła jednak o wiele wcześniej. Na scenie występowała już jako 9-latka.

Artystka ma na swoim koncie już kilka piosenek, jednak na tym nie poprzestaje. – Rok 2019 zapowiada się bardzo pracowicie, mam nadzieje, że będzie on równie niesamowity jak 2018. Chociaż trudno mi to powiedzieć, bo 2018 był dla mnie rokiem marzeń. W 2019 roku planuje wydać moją debiutancką płytę, na której będzie coś dla każdego — mówi Węgiel.

Ta zaledwie 14-letnia dziewczyna wywalczyła Polsce pierwsze, historyczne zwycięstwo na Eurowizji Junior z utworem „Anyone I Want To Be”. Polska piosenkarka była najlepsza spośród reprezentantów 20 krajów biorących udział w konkursie. Została wyłoniona na podstawie głosów oddanych przez międzynarodowe jury i telewidzów.

Ten pociąg szmuglował żywność do Warszawy, teraz daje radość dzieciom. #PolskaToWiecej

Powstała z inicjatywy krawca. Przetrwała dwie wojny i rozkochała w sobie setki osób, które były gotowe poświęcić jej całe życie. Kolej wąskotorowa...

zobacz więcej

– Jadąc na Eurowizje nie jechałam tam tylko po wygraną, tylko po to, żeby się jak najlepiej zaprezentować przed cała Europą i dać z siebie 100 proc. Udało się, ale naprawdę nikt się tego nie spodziewał – mówi wokalistka.

Na scenie Roksana czuje się bardzo swobodnie. – Zazwyczaj przed moimi występami mam taki pozytywny stres, który dodaje mi jeszcze większej energii i mnie motywuje. Nie wiem od czego to zależy, może od ludzi, którzy mnie otaczają, fanów, ale po prostu jak już wychodzę na scenę, to się czuję jak ryba w wodzie – mówi 14 latka.

Roksana oprócz pasji do muzyki ma również inne zainteresowania. Trenowała akrobatykę, judo i taniec, co z pewnością pomaga jej w show-biznesie, w którym się doskonale odnajduje. – Otaczają mnie bardzo fajni ludzie, z którymi mogę współpracować. Tak że na razie się cieszę – mówi.

W rozmowie z reporterami portalu tvp.info młoda artystka zdradziła sposób na sukces. – Najważniejsze jest to, żeby wierzyć w swoje marzenia. Talent to nie jest wszystko, trzeba też dużo pracować, żeby osiągnąć sukces – radzi Roksana.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej