„Niepodległa” nadal w grze. Szczypiorniści: Takie urodziny niech trwają jak najdłużej!

Podwarszawski klub UKS Szczypiorniak Lesznowola zdobył dużą popularność, organizując ostatnio prestiżowy turniej Piłka Ręczna Uzależnia (fot. Anna Niezabitowska)

Młodzi zawodnicy klubu UKS Szczypiorniak Lesznowola z okazji nadal trwających obchodów stulecia odzyskania niepodległości cały czas grają w koszulkach z logotypem programu „Niepodległa”. – Takie urodziny niech trwają jak najdłużej, nasi zawodnicy będą grali w tych strojach, aż z nich wyrosną – mówi trener zespołu Michał Zieliński.

Znany raper: Urodziny Polski trwają wiecznie

Właśnie sobie uświadomiłem, że wymyśliłem idealny kawałek na akcję 100 lat Niepodległej zanim to było modne, a w zasadzie zanim tę akcję wymyślono...

zobacz więcej

Szczypiorniak Lesznowola w 2018 r. świętował dwa bardzo ważne wydarzenia. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (celebrowanie nadal trwa) oraz stulecie piłki ręcznej na ziemiach polskich. Program „Niepodległa” objął patronatem projekty klubu: I i II Ogólnopolski Turniej Handball Fest, które odbyły się w podwarszawskim Mysiadle.

Klub zdobył dużą popularność, organizując prestiżowe zawody Piłka Ręczna Uzależnia. Był to największy turniej na Mazowszu i drugi co do wielkości w Polsce.

W tym najważniejszym wydarzeniu dla klubu wzięło udział aż 750 zawodników i wielu kibiców. Przybył również Karol Bielecki, który spotkał się z licznymi sympatykami piłki ręcznej. Każdy mógł otrzymać autograf wybitnego reprezentanta Polski. Aktywnym uczestnikiem turnieju był też Grzegorz Gutkowski - prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej. Trenerzy oraz zawodnicy grający w kategoriach wiekowych junior młodszy oraz młodzik otrzymali na pamiątkę autobiografię Karola Bieleckiego pt. „Wojownik”. 1 marca zawodników trenował nawet Bogdan Wenta – były trener reprezentacji Polski.

Klub zaistniał w Polsce i na arenie międzynarodowej. Zajął 5. miejsce w międzynarodowym turnieju Intersport Youth Handball Festival na Węgrzech czy 10. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie (2018 r.). – Największe sukcesy z pewnością przed nami – z uśmiechem dodaje Michał Zieliński.

100 lat temu Paderewski utworzył rząd

16 stycznia 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski powołał Ignacego Jana Paderewskiego na stanowisko prezesa Rady Ministrów oraz jednocześnie...

zobacz więcej

– Obchody obydwu rocznic rozpoczęliśmy udziałem w międzynarodowym turnieju Intersport Handball Festival na Węgrzech, na którym premierę miały nasze stroje z godłem Polski oraz logotypem programu „Niepodległa”, w których gramy cały czas. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nadal świętujemy poprzez używanie tych strojów w czasie meczów ligowych oraz turniejów towarzyskich. – zaznacza prezes i trener klubu.

– W tych strojach zagraliśmy już ponad 20 meczów i idzie nam coraz lepiej. Z dumą używać będziemy koszulek z orzełkiem na piersi i z logo „Niepodległa” do momentu, aż chłopaki z nich wyrosną. Mamy jednak nadzieję, że godło i pamięć o tych, którzy walczyli o wolność, pozostaną w sercach naszych młodych zawodników. Ponad 1200 zawodników z całej Polski uczestniczyło w naszych turniejach objętych patronatem przez program „Niepodległa”, więc nie świętujemy sami – podkreśla prezes klubu.

źródło:
Zobacz więcej