RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Palcem po gardle. „Przykre konsekwencje” wobec sędziów KRS

Najnowsze

Popularne

Fundacja im. Stefana Batorego zorganizowała cykl konferencji, poświęconych obecnej sytuacji politycznej w Polsce, pod tytułem „Jak przywrócić państwo prawa?”. Klaus Bachmann, dziennikarz i członek zarządu fundacji, mówił na niej o tym, że sędziów nowo powołanej KRS mogą spotkać „bliżej nieokreślone przykre konsekwencje”, jeśli nie zdecydują się odejść. W tym czasie siedząca obok Bachmanna kobieta wykonała ręką gest podcięcia gardła.

„Będę szczera: pragnę zemsty”. Autorka pojęcia „nadzwyczajna kasta” o planach wobec władzy

– Będę szczera: pragnę zemsty – oświadczyła sędzia NSA i członkini zarządu stowarzyszenia sędziów „Themis”, Irena Kamińska, która swego czasu...

zobacz więcej

Konferencja „Jak przywrócić państwo prawa?”, organizowana przez Fundację Batorego odbywała się w dniach 14 i 15 stycznia 2018 r. w Warszawie. Podczas przemówień prelegentów, w tym m.in. Rzecznika Praw Obywatelskich, debatowano o zmianach w polskim sądownictwie, proponowanych przez obecny rząd.

W trakcie jednego z paneli konferencji głos zabrał Klaus Bachmann, dziennikarz i członek Fundacji Batorego. Mówił on o statusie Krajowej Rady Sądownictwa oraz o tym, co spotkać może sędziów powołanych do tego organu po wejściu w życie nowych przepisów.

– Tym sędziom, czy tym członkom Krajowej Rady Sądownictwa, którzy weszli tam naruszając prawo trzeba swoje pozycje „odkupić”, tzn. kto z tych sędziów KRS ustąpi dobrowolnie, dostanie 100 proc. 150 proc., 200 proc. emerytury, a kto nie ustępuje, będzie musiał się liczyć z tym, że spotkają go bliżej nieokreślone przykre konsekwencje – mówił podczas konferencji Klaus Bachmann, dziennikarz i członek zarządu Fundacji Batorego.

W chwili, gdy Bachmann mówił o „przykrych konsekwencjach, siedząca obok niego kobieta wykonała z uśmiechem gest podcięcia gardła palcem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej