Mistrzostwa Europy siatkarzy: wiemy, z kim zagrają Polacy

Poprzednie mistrzostwa Europy rozgrywane były w Polsce (fot. Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Holandia, Czechy, Estonia, Ukraina i Czarnogóra będą rywalami polskich siatkarzy w tegorocznych mistrzostwach Europy. Losowanie grup odbyło się w Brukseli. Turniej w dniach 12-29 września zorganizują wspólnie Belgia, Francja, Holandia i Słowenia.

Ten rok należał do nich. TOP 5 najlepszych polskich sportowców

Za nami rok igrzysk, rok piłkarskiego mundialu w Rosji, mistrzostw Europy w lekkoatletyce i mistrzostw świata siatkarzy. Rok pełen radości, ale i...

zobacz więcej

W mistrzostwach po raz pierwszy wystąpią 24 drużyny, które podzielono na cztery grupy. Po cztery najlepsze zespoły z każdej z nich awansują do 1/8 finału.

Rozgrywki rozpoczną się 12 września we francuskim Montpellier i w stolicy Słowenii - Lublanie. Spotkania grupy D, w której wystąpią Biało-Czerwoni, będą rozgrywane w Amsterdamie i Rotterdamie.

Mecze 1/8 finału oraz ćwierćfinały zaplanowano w Nantes, Antwerpii, Apeldoorn i Lublanie, a półfinały – również w Lublanie i w Paryżu. Mecz o brązowy medal oraz finał zostaną rozegrane 28 i 29 września w paryskiej hali Bercy.

W mistrzostwach Europy polscy siatkarze zdobyli dotychczas osiem medali - jeden złoty, pięć srebrnych i dwa brązowe. Na najwyższym stopniu podium stanęli w 2009 r. w Turcji.

Poprzednie Mistrzostwa Europy siatkarzy, w których uczestniczyło 16 ekip, odbyły się w 2017 r. w Polsce. Tytuł wywalczyli wówczas Rosjanie, którzy w finale rozegranym w Krakowie pokonali Niemców. Biało-Czerwoni odpadli w barażu o ćwierćfinał.Grupy XXXI ME siatkarzy w 2019 r.:

grupa A (Montpellier): Francja, Włochy, Bułgaria, Portugalia, Grecja, Rumunia
grupa B (Bruksela, Antwerpia): Belgia, Serbia, Niemcy, Słowacja, Hiszpania, Austria
grupa C (Lublana): Słowenia, Rosja, Finlandia, Turcja, Macedonia, Białoruś
grupa D (Amsterdam, Rotterdam): Holandia, Polska, Czechy, Estonia, Ukraina, Czarnogóra

źródło:

Zobacz więcej