Prezydent RP weźmie udział w pogrzebie Pawła Adamowicza

Prezydent Andrzej Duda (P) z żoną Agatą Kornhauser-Dudą (L) podczas mszy św. za duszę zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w archikatedrze warszawskiej (fot. PAP/Piotr Nowak)

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała, że Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W związku z tym prezydent pozostaje w stałym kontakcie z premierem oraz Urzędem Miasta Gdańska.

Premier weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Pogrzeb będzie organizowany przez...

zobacz więcej

Według wcześniejszych deklaracji przedstawicieli Kancelarii udział Dudy w pogrzebie zmarłego prezydenta Gdańska miał być uzależniony od woli rodziny Adamowicza.

„Prezydent RP Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Pozostaje w związku z tym w stałym kontakcie z premierem oraz Urzędem Miasta Gdańska” – poinformowano w środę wieczorem na stronie internetowej prezydenta.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę w południe mszą w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, w której pochowany ma zostać prezydent Adamowicz.

Wcześniej potwierdzono obecność na pogrzebie m.in. przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Piotra Glińskiego oraz ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Jak zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk, na podstawie uzgodnień z rodziną zmarłego prezydenta uroczystości będą organizowane przez władze Gdańska z elementami państwowymi.

źródło:
Zobacz więcej